Рубрики
Новости

Чи варто самостійно встановлювати теплу підлогу

Монтаж теплої підлоги має багато нюансів. Неправильне встановлення може призвести до поломок або збоїв у роботі обладнання, а у випадку з електричними теплими підлогами ще й до пожежі. Перед тим, як приступати до монтажу, ознайомтеся з інструкцією та тверезо оцініть свої сили.

Як монтувати водяну теплу підлогу

  1. Встановіть колекторну шафу і розмістіть у ній змішувальний вузол із насосом. Вибирайте місце в центрі будинку, щоб зменшити довжину труб, що подають воду до окремих контурів теплої підлоги.
  2. Підведіть до шафи магістральний трубопровід від котла. Якщо планується встановлення керуючої автоматики, також прокладіть електричний кабель.
  3. Підготуйте чорнову поверхню. Вирівняйте всі перепади більше 5 мм, очистіть від пилу та вкрийте основу поліетиленовою плівкою або іншою гідроізоляцією.
  4. Встановіть демпферну стрічку по периметру стін, щоб відокремити їх від плити підлоги та компенсувати теплове розширення. Стрічка повинна бути вище фінішного покриття. Вона обрізається після монтажу.
  5. Покладіть на основу пінополістирол, а поверх нього мати з бобишками або сітку для кріплення труб. Розкладіть труби з кроком згідно з розрахунку. Бажано укладати за схемою «равлика», щоб труби подачі та обратки були поруч для рівномірної тепловіддачі.
  6. Підключіть кінці труб кожного контуру до розподільного колектора. У разі потреби встановіть сервоприводи для регулювання температури за допомогою кімнатного термостату.
  7. Перекрийте крани перед змішувачем і перевірте змонтовану систему на герметичність тиском 6 бар.
  8. Не стравлюючи тиск, залийте бетонну стяжку товщиною не менше 3 см від верхнього краю труб. Зачекайте 28 днів до повного затвердіння.
  9. Покладіть декоративне покриття, сумісне з теплими підлогами.

Як монтувати кабельну теплу підлогу

  1. Перевірте опір кабелю мультиметром і переконайтеся, що він відповідає паспортному значенню.
  2. Складіть схему укладання, розмітивши розташування меблів без ніжок та великогабаритної техніки, а також відступи від стін на 5-10 см. У ці місця провід не укладається! Порахуйте площу, що вийшла, і переконайтеся, що вибраний кабель розрахований на неї.
  3. Встановіть монтажну коробку терморегулятора і заведіть в неї силовий провід. Зробіть штраб для укладання термодатчика на відстані 50 см від стіни.
  4. Підготуйте та очистіть чорнову поверхню. Якщо тепла підлога використовується для опалення, покладіть на основу плити пінополістирол. Якщо тільки для підігріву – теплоізолюючу плівку. Проклейте по периметру стінок демпферну стрічку.
  5. Прикріпіть сітку або монтажну стрічку для кріплення кабелю та розкладіть його змійкою. Одножильний провід заводиться в монтажну коробку двома кінцями, двожильний – одним.
  6. Вставте в гофру термодатчик, надягніть на неї заглушку і прокладіть у підготовлену штрабу.
  7. Встановіть терморегулятор і підключіть до нього живлення і кабель, що гріє, відповідно до схеми в інструкції. Увімкніть систему на кілька хвилин і переконайтеся, що вона нагрівається.
  8. Відключіть живлення та залийте цементно-піщаним розчином стяжку товщиною 3–5 см. Дочекайтеся повного затвердіння бетону протягом 28 днів.
  9. Змонтуйте фінішне покриття, сумісне з теплими підлогами.

Як монтувати термомати

  1. Намалюйте схему укладання, виключивши простір, де знаходяться меблі та великогабаритна техніка, що щільно прилягає до підлоги. Передбачте відступи від стін на 5-10 см. Залежно від площі, що вийшла, виберіть термомат відповідної потужності.
  2. Змонтуйте коробку терморегулятора і підведіть до неї силовий кабель. Виріжте штрабу для дроту термодатчика.
  3. Очистіть поверхню підлоги та загрунтуйте поверхню. Зробіть розмітку площі, що обігрівається, для укладання матів. Відступіть від стін та стаціонарних меблів на 5–10 см.
  4. Починаючи від стіни з терморегулятором, розкладіть нагрівальні мати кабелем вниз, а сіткою вгору. Для припасування під форму приміщення сітку можна розрізати. Порушувати цілісність кабелю і робити перехльостування матів не можна!
  5. Вставте в гофру термодатчик, надягніть на неї заглушку і прокладіть у підготовлену штрабу на відстані 50 см від стіни.
  6. Перевірте опір кабелю та порівняйте з паспортним. Встановіть терморегулятор, підключіть до нього живлення і проводи мата відповідно до схеми, що додається до пристрою.
  7. Зробіть пробний короткочасний запуск теплої підлоги та перевірте, чи нагрівається система.
  8. Намалюйте готову схему укладання матів та підпишіть усі елементи. Це знадобиться для гарантії та обслуговування.
  9. Укладіть плитку. Наносите за допомогою зубчастого шпателя клей на сітку матів. Шар товщиною 8-10 мм повинен повністю покривати поверхню без повітряних порожнин. Будьте обережні, щоб не пошкодити нагрівальний кабель.
  10. Вмикати теплу підлогу можна лише після повного висихання клею.

Як монтувати плівкову теплу підлогу

  1. Продумайте схему укладання та складіть креслення, відзначивши розташування меблів та великої побутової техніки без ніжок. Передбачте відступи від стін на 5-10 см. У цей простір матеріал не укладається. Порахуйте необхідну кількість плівки і її потужність залежно від площі, що вийшла.
  2. Закріпіть монтажну коробку під терморегулятором та підведіть до неї кабель живлення. Зробіть штраб для проводу термодатчика.
  3. Підготуйте основу: вирівняйте всі перепади понад 3 мм на 1 м, очистіть та загрунтуйте поверхню. Укладіть поверх тепловідбивну підкладку з ламінованою основою і закріпіть двостороннім скотчем. Використовувати фольговані матеріали не можна!
  4. Розділіть нагрівальну плівку на лінії потрібної довжини, орієнтуючись на позначені лінії відрізу. Зробіть відступи 5-10 см від стін та стаціонарних меблів. Плівку не можна укладати внахлест! Розташовуйте її встик або залишайте між смугами по 1-2 см залежно від рекомендацій виробника.
  5. Змонтуйте контакти: один кінець вставте між шарами плівки, а другий поверх мідної шини, стисніть їх пасатижами. Підключіть до клем дроту і акуратно, але надійно обтисніть їх. З’єднайте всі відрізки плівки між собою згідно зі схемою в інструкції. Ізолюйте контакти та кінці мідної шини за допомогою бітумного скотчу з комплекту.
  6. Встановіть терморегулятор, підключіть силові кабелі та дроти від плівки. Приклейте скотчем температурний датчик на нижній частині термоплівки до нагрівальної смуги. Прокладіть провід від датчика в шарі підкладки, що відбиває, і підключіть до терморегулятора.
  7. На 2–3 хвилини запустіть систему та переконайтеся, що всі ділянки плівки нагріваються.
  8. Покладіть фінішне покриття. Під ламінат необхідно постелити поліетилен. Для лінолеуму або ковроліну поверх плівки потрібно розмістити захисний шар із фанери або ДВП. При монтажі будьте обережні, щоб не пошкодити плівку кріпильними елементами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Последние записи