Конструкція “теплої підлоги”

У 2021 році складно уявити світ без електрики. Ми використовуємо його легко, практично щохвилини і навіть не замислюємося, як воно з’являється в наших будинках і квартирах. Але це не завжди. Усього 150 років тому такого поняття як всесвітня електрифікація не існувало, а в кожному будинку замість звичних лампочок горіли свічки. Саме в цей період і утворилася основа всесвітнього лідера кабельної індустрії – французької корпорації Nexans.

Nexans: 120 років лідерства

Французька кабельна спільнота – саме так називалася компанія, яка в 1897 об’єднала французьких інженерів для роботи над однією метою: створення міцних і надійних кабелів, які зроблять електрику доступним в кожному будинку.

Щоб стати однією з головних компаній з виробництва кабелів, співтовариство інженерів-ентузіастів пройшло довгий шлях.

В 1925 відбулося велике злиття з компанією Compagnie Générale d’Électricité (CGE), яка кількома роками раніше викупила контрольний пакет акцій Французького Кабельного Співтовариства.

Роком пізніше, в 1926-му, інженери компанії створюють перший у світі нагрівальний кабель, який буде вироблятися на єдиному заводі в Норвегії – Nexans Norway AS
У 1986 році CGE перетворюється на Alcatel Cable – компанію-гіганта Alcatel, що стояла біля витоків. телекомунікаційного зв’язку.

Згодом, щоб зосередитись на одному виді діяльності, Alcatel Cable відокремлюється від компанії Alcatel. Так, у 2000 році і з’являється самостійна кабельна корпорація Nexans.

Нині Nexans – це понад 100 заводів у світі, на яких працюють 26 тис. співробітників заради загальної мети: Bring Energy to Life. Нексанс береться за складні міжнародні проекти та створює системи кабелів на десятки та сотні кілометрів, з’єднуючи між собою острови, сонячні та вітрові електростанції, електрифікуємо віддалені населені пункти у пустелях та містах.

Історія нагрівального кабелю Nexans

Головний офіс Nexans Norway AS знаходиться в Осло і об’єднує три норвезькі заводи в містах Рогнан, Халден і Лангус. Саме в Лангусі виробляється нагрівальний кабель для електричних систем обігріву. Особливості північного клімату Норвегії, суворі морози та вітер, різкі перепади температури вплинули на конструкцію кабелю, з року в рік мотивуючи команду інженерів створювати все більш надійні та довговічні системи обігріву.

Одна з найстаріших систем на основі одножильного кабелю Nexans у 1938 році була встановлена в Кафедральному соборі в Осло та на прилеглій до нього площі. Під час реконструкції 1999 року кабель старої модифікації, який продовжував безперебійно працювати, замінили на нову модель. Результати лабораторних випробувань старого кабелю показали, що він може працювати безперебійно ще не менше 30 років.